אופנוע בשנת 2019 – מה זה אומר מבחינת ביטוח?

אופנוע בשנת 2019 – מה זה אומר מבחינת ביטוח?
ביטוח האופנועים בארץ מצריך בדיקה קפדנית של שוק הביטוחים. בעבר הביטוח לאופנוע היה מאוד יקר אבל בימנו מדובר במחיר סביר ובפרמיה ממוצעת של 2,500 שקלים לנהג יחיד. 

אילו ביטוחים יש לאופנועים ומה כדאי לדעת?

כמו ברכב, גם באופנוע חייבים לבצע ביטוח חובה אשר מכסה פגיעות גוף של הרוכב, מי שהוא מרכיב או כל מי שיכול להיפגע גופנית. לתאונות דרכים אין כיסוי בקופת החולים ולכן זה ביטוח שחייבים לעשות מבחינת החוק. באופנועים עשו תיקון מתבקש לפני מספר שנים כאשר היום אם נופלים מהאופנוע ומקבלים מכה, כבר אין צורך להגיש תביעה קטנה כמו פעם ובנו פוליסה ללא השתתפות עצמית בכאב וסבל של כמה אלפי שקלים, תלוי בחברה. היום הביטוח ריאלי שמכסה כמעט כל פגיעה בין אם זה הוצאות רפואיות, אבדן כושר עבודה וכדומה.

בנוסף יש ביטוח מקיף שכולל ביטוח צד ג‘ אם רכב נסרט למשל. כולל גניבה, תאונה, בשריפה וכדומה. ביטוח זה כולל גם שירותי גרירה בכל הארץ 24 שעות, 7 ימים בשבוע.

מה משפיע על מחיר הביטוח?

ככל שהאופנוע חזק יותר ונפח המנוע גדול יותר, כך המחיר של הביטוח יעלה בהתאמה. יש את הקטגוריה של ביטוח לאופנועים עד 50 סמ“ק, בה נכנסים גם כלים חשמליים בהם אנו רואים גידול משמעותי. אחרי קטגוריה זו יש את האופנועים של 250 סמ“ק והאחרונה מעל 250 סמ“ק.

חשוב לדעת…

בביטוח אופנוע לא כמו ברכב, חשוב לתת פרטים נכונים ומדויקים שכן המחיר נגזר מהמון בפרמטים כמו הותק, בגיל, כמות הנהגים, הרשאות תעבורה, תביעות ועוד. הדברים האלה עוברים בדיקה.כללי