איך להחיות את הקשר המיני לאחר שנים של נישואין?

איך להחיות את הקשר המיני לאחר שנים של נישואין?
אחרי שנים של זוגיות, בטח בתוך מערכת יחסים של נישואין עם ילדים, הקשר נשחק ויחד איתו גם הקשר המיני. מדובר למעשה במרכיב סופר חשוב המשפיע על בריאות הזוגיות. כשזוג לא מקיים יחסי מין בהם שני הצדדים נהנים באופן קבוע, הקשר נפגע בטווח הארוך עד כדי היפרדות. אם גם אצלכם החשק המיני נעלם, לא קיים או לא מאוזן בין שניכם, הפוסט הבא בדיוק בשבילכם.

אז מדובר בתופעה שיכולה להיגרם גם עם השנים כתוצאה משחיקה של הקשר וגם מלכתחילה ובכל זאת הזוג בחר להתחתן בשל מגוון סיבות אחרות.

חשק מיני הוא דבר בסיסי טבעי שכולנו נולדים איתו: נשים וגם גברים. אפשר לדמות פגיעה בחשק המיני ממש כמו רכב עם מקלות בגלגלים. עם השנים פשוט קורים כל מיני דברים שפוגעים בחשק הזה ויש תחושה של תקיעות. זה גורם לתסכול.

כדי להבין מה אפשר לעשות, חשוב קודם כל להבין מאיפה זה מגיע ומהן הסיבות שבגללן החשק המיני נעלם?

  1. אורח החיים שלנו – תרופות מסוימות, תזונה מסוימת ולקויה, חוסר שינה, חוסר פעילות גופנית – אלו ועוד יכולים לפגוע בחשק המיני. גם העובדה שאנו חיים תחת סטרס, המיקוד בעבודה וברשימת הדברים שצריך לעשות כל הזמן פוגעים בחשק המיני שלנו. אנו עסוקים כל הזמן במה צריך לעשות ולא בדברים שעושים לנו טוב באמת מבפנים. כדי להיות חושניים אנחנו צריכים להיות עסוקים במה שאנחנו אוהבים ובמה שעושה לנו טוב ולא רק במה שצריך לעשות כל הזמן ובהישרדות שלנו. גם זוגות שנותנים לילדים לישון במיטה שלהם נפגעים.
  2. זוגיות – חסמי תשוקה הם דברים מנטליים שנמצאים בתת מודע שלנו. אלו מפריעים לנו להרגיש יצור מיני. יש דברים שאנחנו מביאים איתנו לזוגיות, דברים שגדלנו איתם וזה פוגע בזוגיות שלנו.

כדי שהחשק המיני יחזור חשוב לטפל בכל המימדים הקשורים לפגיעה בחיים שלנו.כללי