התרחישים בהם גם החיסון לא יעזור למגר את המגפה

התרחישים בהם גם החיסון לא יעזור למגר את המגפה
החודש הוא דצמבר 2020 בכותרות החדשות בכל העולם הידיעות על אישורי החיסונים של פייזר ומודרנה לנגיף הקורונה שמחולל שמות בעולם, השמחה רבה והאופטימיות נשפכת לכל עבר אז הרשו לנו להיות אלו שישפכו מנה קטנה של פסימיות לחגיגה בכך שנדון על התרחישים בהם החיסון לא ימגר את המגפה ואנחנו נשאר עם ההגבלות עוד זמן רב.

בכתבה זו נעסוק בתרחישים אפשריים לכך שהחיסונים הניתנים בסוף שנת 2020 ואלו שינתנו בתחילת שנת 2021 לא יסייעו למגר את המגפה, אלו תרחישים שהסיכוי שיקרו יחסית קלוש אבל נמצא בהחלט על המדף.

תרחישים בהם המגפה לא ממוגרת מהחיסון

  1. תרחיש ראשון אין הענות מצד רוב האוכלוסייה להתחסן – התרחיש הראשון שבהחלט נמצא שם ברקע הוא חוסר הרצון של רבים מהאוכלוסייה להתחסן בפני הקורונה, מצב זה ייצור סיטואציה בה המגפה תישאר איתנו עוד זמן מה כיוון ואין מספיק אנשים לחיסון העדר.
  2. מוטציה חדשה של המגפה אשר עמידה בפני החיסון – החשש הגדול ביותר של אנשי הרפואה והמדענים כי הנגיף יעבור מוטציה שתהיה עמידה בפני החיסון ובכך יחזור לשלוט בטרור ששלט בחיינו מהרגע שהוא צץ לעולם.
  3. החיסון לא אפקטיבי כמו שהמחקרים הראו – סיכוי מאד קלוש אבל קיים הוא שהחיסון לא יראה את מידת האפקטיביות שהמחקרים הראו וימשיך לזרוע טרור בחלק גדול של האוכלוסייה.
  4. תוקפו של החיסון קצר מידי ועוד אף אחד לא יודע על זה – נכון לכתיבת שורות אלו בדצמבר 2020 אין לאף אחד מידע על משך הזמן שהחיסון יחזיק מעמד וכל כמה זמן נצטרך להתחסן יכול מאד להיות שנקבל גל נוסף של קורונה לאנשים שכבר התחסנו רק כיוון שהחיסון כבר פג תוקף.