בניית אתרים

בניית אתר אינטרנט זו הדרך שבה מציגים מידע, רעיונות, מוצרים, עסקים, חדשות, והכל דרך רשת האינטרנט למליוני אנשים ברחבי העולם, וזה מאחר שאנשים התחילו להיות מודעים לעובדה שזו השיטה הפופולרית והכי יעיליה לשיווק, קידום ופרסום של כל דבר קטן, גדול, מוחשי או דמיוני וכו'.

המטרה מבניית אתר אינטרנט אינה האתר עצמו אלא ההצלחה שמאחורי האתר. כיום, אתר הוא לא רק מידע או תמונות המוצגות בצורה מושכת ואלגנטית, אלא זה אחד מיסודות הכלכלה של העסק והסוד להצלחתו. לכן הבנייה והעיצוב צריכים להתמקד בצרכים ובדרישות של כל עסק כדי שהאתר יספק אותם, לכן זה מחייב בנייה מקצועית, מודרנית, קלה למשתמשים, והכי חשוב נוחיות של בעל האתר מבחינה תפעולית וגם כספית.

ישנן כל מיני שיטות שונות לבניית אתרי אינטרנט התלויות בתוכנות שחלקן בתשלום והחלק השני הן התוכנות החינמיות שבאו להקל על המתכנתים עם הטכנולוגיות המתפתחות  וכמו כן על הלקוחות מבחינת עלויות, שבסוף לא יצטרכו לשלם עבור רכישת תוכנה. אתרים עולמיים רבים נבנו בתוכנות ומערכות חינמיות ונמכרו במליוני דולרים, זה מצביע על האמינות הגבוהה שמספקות תוכנות ומערכות אלו, בנוסף לאלפי התוספים החינמיים שיכולים לקדם את האתר ולהפוך אותו ליותר מקצועי. מבין המערכות החינמיות האלו והכי אמינות שאפשר להסתמך עליהן בבניית אתר מקצועי מושלם:

joomla ו- WordPress – שהינן בעלות תכונות מדהימות שיכולות להתחרות בתוכנות ומערכות לא חינמיות מבחינת התכנות והמקצועיות של האתרים. יש עוד כמה מערכות חינמיות אחרות כמו דרופל, phpbb ו- phpnuke  העובדות בשיטת ה "קוד הפתוח", מה שהופך את האתרים הללו לעוד יותר מקצועיים, יעילים ונוחים לשימוש. אך בסוף מה שחשוב בבניית האתר זה המקצועיות, ההתמחות והידע של המתכנת בכל הקשור לדרישות והצרכים של העסק ובעל האתר.

תוכנות חינמיות אלו מתאימות לכל סוגי האתרים שנמצאים והנבנים ברשת כמו

  • אתרי מסחר – האתרים הנפוצים ביותר ברשת , המתקדמים מבחינה טכנית שבהם אפשרי לקנות, למכור ולשווק מוצרים וכו'… מתעדכן כל הזמן (חנות וירטואלית)
  • אתרי תדמית- הינם האתרים המשמשים להצגת שירותי עסק מסויים ומוצרים שמספק אותו עסק. ( אפשר לעדכן אותו תמיד)
  • בלוגים- הינם האתרים או הדפים שלא משתנים, אינם דינמיים. (אין אפשרות לעדכן אותו)

תהליך בניית האתר כולל כמה שלבים:

  •  התכנון והעיצוב – תכנון האתר בצורה מקצועית ויעילה שתקל על המשתמש במציאת המידע שצריך, תוכן ייחודי, עיצוב מיוחד ומושך והכי חשוב שהעיצוב יצביע על התוכן שיש באתר. וכאן צרי להשתמש בכל מיני מערכות ניהול תוכן, תוכנות וכלים לבנייה ועיצוב כמו הוורדפרס , ג'ומלה, הפוטושופ, הפלאש ועוד…   
  • האחסון והאירוח – מציאת המקום המתאים והאמין לאחסון האתר ורכישת חבילת אחסון שתתאים למספר המשתמשים האפשרי ולתוכן המאוחסן באתר 
  • הקידום והפרסום של האתר- בניית האתר היא לא רק העלאה לרשת ודפדוף אלא צריך שאנשים ימצאו אותו בקלות ולחזור אליו לכן ישנן שיטות שנקראות SEO שיטות של קידום האתרים במנועי החיפוש. מאחר ואנשים מחפשים מידע מסויים דרך מנועי חיפוש כמו גוגל ויאהו אז איך אם הם ימצאו את האתר שלך מהראשונים. ובמידה והתוכן ייחודי ומעניין ועונה לדרישות שלהם הם בטח יחזרו, זה הדבר שיסייע בהפיכת האתר למקור פרנסה ורווח כספי .