עיצוב אתרים

עיצוב האתרים הוא המראה החיצוני של האתר מציורים, תמונות, צורות שונות, קישורים, ורשימות וכו…

ישנם שני סוגים של עיצוב אתרים והם:

  1. הראשון- הסוג הסטנדרטי, זהו הסוג הכי נפוץ והנמצא ברוב אתרי האינטרנט עיצוב זה מורכב מהכותרת העליונה, התחתונה והתוכן Header, Footer, Content
  2.  השני- זהו הסוג הנדיר ביותר שיכול להימצא שאין בו את הכותרת העליונה, התחתונה והתוכן אלא הוא בצורה של עיגול, ריבוע, משולש וכו'.. צורות שונות של מראה האתר שלא סטנדרטית .

ולעיצוב של האתרים ישנם כמה שלבים והם:

  • ראשית התפישה – לחשוב אודות נושא האתר ולדמיין מה יהיה מתאים לאתר ולנושא שלו, ציור המראה שלו על נייר.
  • העיצוב של האתר- המעצב מתחיל לחלק נושאים של האתר לפי מיקומם, כל נושא וכל קטע למקום שלו, בתהליך הזה נשתמש בתוכנת הפוטושופ.
  •  השלב השלישי מתחיל איסוף החלקים שעוצבו ויוצרו בתוכנת הפוטושופ וכאן מתחיל השלב של בניית האתר והקידוד שלו וכאן משתמשים בתוכנות של העריכה כמו ה- FRONT PAGE וה- Dream Weaver ותוכנות אחרות שהופכת את החלקים הללו המעוצבים לדפי אתרי אינטרנט.
  • השלב האחרון – הוא השלב של העלאת הדפים והאתר לרשת דרך השרתים שמאחסנים דפים אלו. וכאן משתמשים ב- FTP המפורסמת. וכאן מסתיים תהליך העיצוב של האתר ומתחיל השלב של הכלת התוכן לתוך אותו אתר .

ישנם כמה פרטים שצריכים לדעת אותם למרות שאינם הכי חשובים אלא הינם הדברים שבסוף צריך לדאוג להם כמו :

  •  הצבעים והתמונות- בחירת הצבעים המתאימים לאותו אתר שאתם צריכים לעצב שבמידה מסויימת יכול להשפיע ולשקף מה שיש בתוכן של האתר. למשל הצבע האדום מצביע על הכוח, האהבה, סכנה ועוד למרות שצבע לבן מצביע על רציניות, טוהר ושקיפות, וצבע ירוק מצביע על טבעיות חיוניות וכו'… אז הבחירה של הצבעים צריכה לשקף את הנושא של אותו אתר.
  • הגודל של הדף- פרט לא כל כך חשוב בדרך כלל אך ישנם מצבים שכן חייבים לקחת בחשבון מימדיו של הדף למשל במקרה שיש תמונות שמשתנה הגודל שלהם זה מכריח אותנו להגדיר מימדים וגדלים לתמונות ולכל מה שיתווסף לאותם דפים כדי שזה לא יגרום לשיבוש המראה של האתר.
  • הפונטים- הפונטים הנבחרים בתוך הדפים מה סוג הפונט בכל דף שיהיה קריא ולא סתם לעיצוב .

דבר מאד חשוב לפני שאנחנו מעלים את האתר שעיצבנו לרשת , זה הבדיקה של ההתאמה בין הצבעים ואם האתר נראה זה בדפדפנים שיש לנו לפתוח אותו בפיירפוקס, באקספלורר ועוד כדי לוודא שהעיצוב תומך בכל הדפדפנים.