האם אפשר למגר את המגפה גם בלי חיסונים

האם אפשר למגר את המגפה גם בלי חיסונים
אז אנחנו נמצאים בתקופה מאד אופטימית ביחס לשנה האחרונה בה אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה כיוון והחיסון הראשון של פייזר כבר קיבל אישור FDA ומצבע החיסונים יצא לדרך כמו כן גם חברת מודרנה על סף קבלת האישור שלה וזה רק יגביר את קצב המתחסנים וחיסון העדר שכולנו כל כך רוצים להגיע אליו… אבל בגלל שהנסתר עדיין רב על הגלוי יש חשש אמיתי כי החיסונים יהוו רק עיקוב קל למגפה ומסיבות כאלו או אחרות הן לא יבלמו אותה לגמרי, השאלה הנדרשת היא האם יש דרך אחרת לבלום אותה?

בכתבה זו נעסוק בשאלה כיצד לבלום את המגפה אם החיסונים לא יצליחו לעשות כך, האם יש בכלל דרך כזו ואם כן מה צריך לעשות כדי לבצע אותה?

יש דרך, אבל היא לא פשוטה

אם ובמידה והחיסונים לא יסייעו לעצירת המגפה העולם או לפחות ישראל יצטרכו לנקוט בדרכים אחרות כדי לעבור את המשוכה הקשה הזו שגורמת לנו בעיות כלכליות ותמותה גדולה בכל רחבי העולם, אבל מה עושים ואיך?

ישנה דרך המצריכה מהמדינה משאבים רבים, סבלנות מצד האזרחים וצייתנות לחוקים, דרך זו תהיה יעילה פי כמה מסגר אם תתבצע נכון.

מבצע בדיקות ארצי רחב היקפים של כלל האוכלוסייה אחת לחודש במשך 3-4 פעימות – אז כן זה נשמע כמו משהו בדיוני אבל זה אפשרי… גם ככה עברנו סגרים ועוצרים ששיתקו את המדינה במקום זה אפשר לקחת את הצבא לדוגמא ולהכשיר מאות אלפי דוגמים שיתרכזו במקומות שונים בארץ ואליהם יגיעו אזרחים להיבדק בבדיקה מהירה שנותנת את התוצאות תוך רבע שעה, האזרחים שיחליטו כי הם לא נדבקים יאלצו על פי חוק לשהות בבידוד מוחלט של שבועיים בבתיהם.

נכון הבדיקות הן לא וודאיות ובטח לא אלו המהירות ולכן יהיו קצת פספוסים פה ושם שאותם יקלטו בהמשך ולכן יהיו בדיקות נוספות כאלו חודש לאחר מכן כמה פעימות עד שנכבה לחלוטין את השריפה.

ומה עושים עם החוזרים מחו"ל? פשוט מאד, כל תייר או אזרח שנחת בנתב"ג יהיה מחיוב בבדיקה.