סוגי ביטוח רכב השונים

סוגי ביטוח רכב השונים

יום חמישי, דצמבר 8th, 2011

רובנו רוכשים ביטוח רכב מבלי לדעת את ההבדלים והשמעוית של כל סוגי פוליסות הביטוח השונות הקיימות בענף ביטוח הרכב. דבר כזה יכול לעלות לנו הרבה כסף סתם בלי סיבה. לכן אני ממליץ לפני שרוכשים ביטוח רכב כלשהו לבדוק וללמוד על כל אפשריות ביטוח רכב הקיימות כיום.

ביטוח רכב תפקידו להעניק לנו הגנה מקסימלית לכל מקרה של תאונה או גניבת הרכב. פוליסות ביטוח רכב הקמיות היום הן: ביטוח מקיף, ביטוח חובה, וביטוח צד ג', לכל סוג ביטוח יש משמעות שונה.

ביטוח חובה הוא ביטוח אז המדינה מחייבת אותנו בחוק לעשות על רכב מנועי, מה מטרתו? ביטוח חובה מכסה נזקים גופניים ונפשיים שעלולים להיגרם לנו במהלך תאונה דרכים. תפקידו של ביטוח החובה הוא לכסות את כל יושבי הרכב בעת תאונת דרכים ויאפשר לקבל טיפול רפואי על מנת שנוכל להשתקם במהירות.

אם לא תרכשו ביטוח חובה אתם עוברים על החוק ועלולים לקבל קנס כספי במקרה של ביקורת שיגרתית של שוטרי תנועה. בנוסף השוטרים עלולים להחרים את הרכב עד שתציגו טופס של ביטוח חובה. יש להזכיר כי ביטוח חובה תקף רק לשנה ולכן יש לחדשו כל שנה.

סוג נוסף של ביטוח רכב הוא ביטוח צד ג' שתפקידו לכסות נזק שעלול לקרות לרכב אחר במקרה של תאונת דרכים. זהו גם הביטוח הזול ביותר כיום בשוק מאחר הוא לא מכסה נזקים על הרכב שלכם בכלל.

ביטוח מקיף אינו תחליף לביטוח החובה והוא בא כתוספת. ניתן לבחור בינו לבין ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף יכסה אותך בכל מקרה של תאונה או גניבת הרכב. אם תקלעו לתאונת דרכים תקבלו כיסוי עבור כל התיקונים הדרושים לרכב שלכם ולרכב אחר שהיה מעורב בתאונה אך המחיר בהתאם ולכן הוא גם הביטוח היקר ביותר.

הפיצוי של ביטוח מקיף במקרה של תאונת דרכים תלוי בהערכת שמאי רכב שיקבע את רמת הנזק שנגרמה לרכב שלכם ומה היא עלות התיקון שדרושה כדי לשפץ את הרכב ולהחזירו לכביש במצב תקין.

בנוסף ביטוח רכב מקיף יכסה כל מקרה של גניבת הרכב וכך במקרה שרכבכם נגנב תקבלו את הפיצוי המלא שלו האתם זכאים בהתאם למחיר המחירון של הרכב בעת תקופה שבה הרכב נגנב.